Батьківський комітет інформує

Шановні батьки!

Працюючи в умовах, коли бюджет не забезпечує коштів, необхідних для ефективного розвитку навчальних закладів, ми змушені користуватися допомогою батьків.

Нормативна база щодо благодійництва:

Закон України «Про благодійництво та благодійні організації» від 16 вересня 1997 року № 531/97-ВР (із змінами)

Податковий кодекс України від 2 грудня 2010 року № 2755-VІ (із змінами)

Постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку розподілу товарів, отриманих як благодійна допомога, та контролю за цільовим розподілом благодійної допомоги у вигляді наданих послуг або виконаних робіт» від 17 серпня 1998 року № 1295 (із змінами)

Постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку отримання благодійних (добровільних) внесків і пожертв від юридичних та фізичних осіб бюджетними установами і закладами освіти, охорони здоров’я, соціального захисту, культури, науки, спорту та фізичного виховання для потреб їх фінансування» від 4серпня 2000 року № 1222 (із змінами)

Лист Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України «Щодо оприлюднення інформації про використання благодійних та спонсорських внесків» від 15 квітня 2011 року №1/9-289

Звітування про використання коштів в ДНЗ № 5 проводиться на зборах батьків кожної групи, а також на загальних зборах колективу та громадськості. Розподіл і використання отриманих (зібраних) коштів здійснюється з урахуванням пропозиції адміністрації закладу на поточні потреби навчального закладу, а саме: на придбання господарських, будівельних матеріалів, миючих засобів, на проведення поточного ремонту приміщень, обладнання тощо.

При цьому наголошуємо, що функції щодо збору благодійних внесків та їх обґрунтованого використання покладаються на батьків – членів батьківських комітетів та голову батьківського комітету ДНЗ. Адміністрація закладу надає пропозиції щодо можливих напрямів їх використання.

Відповідно до статті 38 Закону України «Про дошкільну освіту» від 11.07.2001 № 2628-ІІІ (із змінами, далі Закон №2628) додатковими джерелами фінансування є добровільні пожертвування і цільові внески фізичних і юридичних осіб, інші кошти, не заборонені законодавством України.

Відповідно до Закону України «Про благодійництво та благодійні організації» від 16.09.1997 № 531/97-ВР (із змінами, далі Закон № 531/97) благодійниками можуть бути фізичні та юридичні особи, які здійснюють благодійництво в інтересах набувачів благодійної допомоги.

Законом № 531/97 встановлено, що суб’єкти благодійництва можуть надавати благодійну допомогу у вигляді:

одноразової фінансової, матеріальної та іншої допомоги;

систематичної фінансової, матеріальної та іншої допомоги;

фінансування конкретних цільових програм;

допомоги на основі договорів (контрактів) про благодійну діяльність;

подання безпосередньо допомоги особистою працею, послугами чи передачі результатів особистої творчої діяльності;

інших заходів, не заборонених законом.

Благодійна допомога у грошовій формі може надходити і на спеціальний рахунок ДНЗ

Керівництво закладу разом з вихователями несе персональну відповідальність за збереження і охорону життя і здоров’я дітей, тому вони намагаються зробити все можливе, щоб вихованці установи знаходилися в комфортних умовах, в безпеці та чистоті. Думаю, що і ми з Вами зі свого боку повинні сприяти їм в цій роботі.

Батьками новоприбулих дітей частково надаються будівельні матеріали, фарба, іграшки, посуд, столові прибори, канцелярські товари, тканина для пошиття білизни, махрові рушнички тощо.

Надана допомога була використана на:

створення безпечних умов перебування дітей в закладі;

зміцнення матеріально-технічної бази ДНЗ;

господарчі справи, підтримку санітарного стану в садочку, функціонування харчоблоку, медичного блоку, пральні;

ремонтні роботи  та придбання матеріалів для ремонту;

міцнення позитивного іміджу закладу, розвиток творчої особистості кожного вихованця, педагогічного працівника, підтримку обдарованих дітей, творчих педагогів та батьків;

Звіт  про витрачені кошти

ДНЗ №51